Holiyday BORNHOLM
Deutsch leer Dansk leer Englisch leer

 Textillita

  8 online.

Dojazd na „słoneczną wyspę” – Bornholm

sejltourer.gif

Pociągiem/busem
Dojazd z Hamburga-Kopenhagi. Stamtąd jest dojazd autobusem lub Intercity Bornholm - przez Oresundbrücke do Ystad na południu Szwecji. Tam kursuje prom na Bornholm. Normalna podróż trwa około 2,5 godziny, Katamaranem 1 godzinę. Port docelowy jest w Ronne, stolicy Bornholmu. Bezpośrednio obok portu znajduje się wypożyczalnia samochodów. Jednak wynajem z Niemiec jest tańszy.

Samolotem
Przez cały rok istnieje możliwość przelotu z Kopenhagi na Bornholm. Przy wcześniejszych rezerwacjach są możliwe do uzyskania duże rabaty. Samochody do wynajęcia na lotnisku.

Samochodem
Od czerwca do przełomu sierpnia i września w każdą sobotę wypływa ze Świnoujścia prom Polferries. To najpewniejsza droga z Polski na wyspę – prom płynie bez względu na pogodę, co w znacznym stopniu ułatwia zaplanowanie pobytu. Istnieje też wariant całoroczny: ze Świnoujścia do szwedzkiego Ystad promem a stamtąd promem BornholmsTrafikken do Rønne (codziennie).
Istnieje także trasa z Kołobrzegu do portu Nexø, obsługiwana przez katamaran Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej. To połączenie jest czynne od wiosny do jesieni, choć mogą wystąpić przerwy w rejsach spowodowane stanem morza.
Żegluga Gdańska wznowiła z Darłowa, Ustki i Kołobrzegu letnie rejsy komfortowym statkiem „Lady Assa” na Bornholm. Statek kursuje w środy oraz soboty z Darłowa, wtorki niedzielę z Ustki oraz w piątki z Kołobrzegu .

Możliwy jest dojazd z Rugii. Jedźcie A20 do zjazdu na Sassnitz (Rugia), droga szybkiego ruchu prowadzi do Pylonbrücke i dalej przez B96 do portu Sassnitz. Droga do Ronne zajmuje ok. 3 1/2 godziny.

Kolejną możliwością dotarcia na wyspę jest przejazd przez Danię: Wasz cel to Putgarden - Rödby.
Macie dwie możliwości: Promem Kopenhaga-Ronne lub mostem do Szwecji i z Ystad do Ronne.

Aby podróżować na Bornholm wystarcz dowód osobisty lub paszport.

 Brændesgårdshaven  Borregård  Allinge Byggemarked  On the rocks
Bornholmsk Ordbog giver adgang til bornholmske glossarer

  Bornholm ferie info