Holiyday BORNHOLM
Deutsch leer Dansk leer Englisch leer

 Melstedgård

  12 online.

roenne-hafen.jpg

W 1327 zostało zbudowane Ronne-miasto handlowe.

Dziś Ronne jest stolicą Bornholmu i jest największym portem na wyspie z połączeniem do wszystkich większych miast nad Bałtykiem.

Dzięki dalekowzroczności planujących układ miasta jest ono pełne pięknie utrzymanych domów z muru pruskiego. W dobrym stanie jest też dzielnica dookoła Nikolaikirche, która pochodzi z XIII i XIV wieku a między 1915 i 1918 rokiem była odnawiana. Z okresu baroku zostały tam jeszcze: budynek strażnicy miejskiej w Sendergade oraz niektóre domy z muru pruskiego. W ostatnim stuleciu zbudowany został >Erichsens Gard< - muzeum, w którym zobaczyć możemy jak żył Thomas Erichsen w połowie 19 stulecia.

Rzemiosło artystyczne posiada duże tradycje na Bornholmie - w szczególności ceramika. W soboty i środy odbywają się w centrum cotygodniowe barwne targi rozmaitości. W mieście są dwa porty : malutki port Sondre Havn i północny port Norrekas. W czasie dnia z Ronne wyjeżdża 5 pociągów, którymi można objechać całą wyspę, z możliwością obejrzenia różnych zabytków, tak więc nie potrzebny jest nam samochód. W północnej dzielnicy znajdziemy możliwość wykąpania się w morzu ale nie jest to duża i szeroka plaża.

Strona miasta:www.roenne.ws
 Brændesgårdshaven  Antikvaaben  Aspesgårdsskoven Helsekosten
Bornholmsk Ordbog giver adgang til bornholmske glossarer

  Bornholm ferie info